Fotografuojant naujagimius, vienas gražiausių momentų fotosesijose būna akimirkos su broliais ir sesėmis. Ne tik mieli ir jaukūs apkabinimai, priglaudimai, bet taip pat ir nepakartojamos vyresniųjų vaikų emocijos – jos gali vyrauti nuo „kas čia dabar vyksta?” iki „wow, aš esu didysis brolis/sesė”. O kad šios akimirkos būtų sklandesnės, paruošiau keletą patarimų tėveliams:

  • Dėmesys vyresniajam vaikui. Naujagimio gimimas šeimoje atneša daug iššūkių ne tik tėvams, bet ir vyresniems vaikams. Būtent todėl atėjus į fotosesiją, aš bandau suteikti maksimaliai dėmesio vyresniam vaikui. Tai jam suteikia saugumo jausmą, kad jis yra pastebėtas, jis yra svarbus ir akcentas čia yra būtent jis. Tad tėveliams galbūt kiek netikėta, kai atvykus į fotosesiją aš visada daug kalbu, bendrauju ir netgi spėju pažaisti ir su vyresniais vaikais.
  • Saugumas (1). Kad ir kokias pozas su vyresniais broliais/sesėmis darytume, saugumas čia visada bus pirmoje vietoje. Dėl to aš iš anksto pasidomiu tėvelių, kaip vyresnieji vaikai reaguoja į mažylį, kokios jų emocijos. Ir tik tuomet nusprendžiu, kokį variantą su mažyliais fotografuoti. Taip pat prieš fotografuodama visada kalbuosi ir tiesiogiai su vyresniais vaikais. Jiems paaiškinu, kas ir kaip vyks, sutariam, kad jei bus nepatogu/sunku/nemalonu, iš karto man sakys, ir aš mažylį paimsiu. Jeigu matau, kad vyresnieji yra išsiblaškę, nesusikaupia, neišklauso mano patarimų, keičiam idėją ir imamės saugesnių variantų.
  • Saugumas (2). Naujagimiai su broliais sesėmis visada fotografuojami maksimaliai saugioje aplinkoje – ant minkšto kilimo, ant lovos, vaikams gulint ant kilimo ar naujagimiui būnant krepšyje ar lovytėje.
  • Naujagimio suvystymas. Fotografuojant su broliais/sesėmis, naujagimį suvystome (pilnai arba daliniu suvystymu). Tai yra saugiausias variantas, nes vyresnieji vaikai kartais gali labai neprognozuojamai sureaguoti į staigų mažylio sujudėjimą, kojų, rankų ištiesimą.
  • Mamos ir tėčiai. Būna atvejų, kai broliai/sesės nenori būti šalia naujagimio, tokiu atveju prisitaikome prie vaiko ir nuotraukas padarome kartu su mama ar tėčiu.
  • Lūkesčiai. Aš tikrai suprantu, kad prisižiūrėjus ir išsisaugojus galybę gražių akimirkų pinterest ar instagram norisi kaip minimum atkartoti panašų kadrą. Bet… nepamirškite, kad kiekvienas atvejis yra unikalus ir kiekvienas vaikas unikalus. Žinoma, visada parodykite fotografei/-ui, ko jūs norėtumėte. Bet fotografė iš savo patirties pamatys, kuris variantas yra tinkamiausias būtent jūsų atveju. Nes čia pirmoje vietoje visada yra saugumas.