Vienas pagrindinių klausimų, kurių sulaukiu prieš fotosesiją – kuo gi apsirengti? Ir nors aš esu visada už pastelines ir žemės spalvas, bet fotosesija yra pirmiausia apie jus ir jūsų šeimą. Tad jeigu jūs savo šeimos neįsivaizduojate be ryškių spalvų ar akcentų – pirmyn, tai ir bus tas nuostabus išskirtinumas būtent apie jūsų šeimą.

Na, o žemiau rasite keletą patarimų, kokia apranga ir spalvos nuotraukose visada atrodys puikiai.

Visada pirmiausia pagalvokite, ar su pasirinkta bus patogu tiek jums, tiek ir vaikams. Jums turi būti lengva pritūpti, pakelti ar apkabinti vaiką, kartu su juo žaisti ir bėgioti. Lygiai taip pat ir vaikams apranga turėtų netrukdyti laisvai judėti, niekur neveržti, nebūti per maža ar per didelė.

Jeigu fotosesija vyksta paplūdimyje, fotosesijose puikiai atrodys laisvo stiliaus apranga, plazdančios suknelės, basos pėdos. Fotografuojantis miške galime apsiauti grubesnius batus, pasiimti skrybėlę, papildomą megztuką. Fotografuojantis studijoje visada pasižiūrėkite, kokios spalvos dominuoja joje. Jei fotostudija švelnių, pastelinių atspalvių, joje puikiai derės panaši apranga. Jeigu studija tamsesnė, vyrauja aptempdyta aplinka, tokiu atveju labai puikiai sužaidžia ryškesnės spalvos.

Su pastelinėmis ar žemės spalvomis jūs niekada neprašausite. Šios spalvos visada atrodo stilingai ir „neišeina iš mados”. Taip pat galite atsižvelgti ir į metų laiką. Vasaros metu visiems labai norisi švelnių, šviesių spalvų, tad fotosesijoms lauke dažniausiai renkamės kreminę, švelnią rausvą, gelsvą ar melsvą spalvas. Tuo tarpu rudenį visada puikiai atrodys kiek tamsesnės garstyčių, tamsi žalia/chaki spalva, bordo ar pelenų rožinė.

Pirmiausia, visada atsižvelkite į savo vaikus. Būna išskirtinių atvejų, kai vaikai ypač nemėgsta basi būti ant smėlio ar žolės, ar basomis pėdutėmis jaustis spyglius ar akmenukus. Tokiu atveju neabejotinai geriau pasirinkti lengvą avalynę negu bandyti prikalbinti vaiką nusiauti batukus.

Studijoje ar namuose dažnai fotografuojamės basi, bet jeigu jums nejauku būti basomis, pasirinkime prie aprangos derančias kojines. Ir būtinai patikrinkite, kokias kojines pasiėmė visi šeimos nariai, o ypač vaikai. Deja, bet būna atvejų, kai kojinės (ar pėdkelnės) būna nešvarios, apsiburbuliavusios ar netgi su skylutėmis.

Paplūdimyje visada rekomenduoju fotografuotis basiems (nebent tai būtų žiema ar ankstyvas pavasaris/vėlyvas ruduo). Jeigu jūsų vaikai ypatingai mėgsta taškytis balose, gal vertėtų pagalvoti ir pagrindiniu fotosesijos akcentu pasirinkti botus?

Šeimos fotosesijai pasirinkite keletą tarpusavyje derančių atspalvių ir pagal tai rinkitės rūbus. Tikrai nereikia, kad visi šeimos nariai būtų apsirengę vienodai. Visų šeimos narių vienodos baltos maikutės ir mėlyni džinsai nuotraukose atrodys gan nuobodžiai. Geriau pabrėžkime kiekvieno individualumą skirtingais atspalviais.

  • Rūbų su įvairiais logotipais ir piešinėliais. Spalvotus rūbelius su įvairiais personažais geriau palikti kasdienėms šeimos akimirkoms. O fotosesijoms daug geriau rinktis vienspalvius rūbus.
  • Daugybės raštų. Jeigu norisi margų/raštuotų rūbų, rinkitės juos tik vienam šeimos nariui. Ir nuotraukose visada geriau atrodys smulkūs minimalūs raštai (gėlytės, taškeliai ir pan.).
  • Ryškios raudonos, oranžinės ir rožinės spalvų. Šios spalvos suteikia nenatūralų veido atspalvį.

Jeigu reikia patarimų ar niekaip iš kelių variantų neišsirenkate to vienintelio, parašykite man ir aš tikrai padėsiu apsispręsti, kurį aprangos variantą pasirinkti. Kartais aprangos „gerumą” netgi apsprendžia rūbų audinys, o profesionalus fotografas jau iš patirties jums pasakys, kurie rūbai fotografuojantis atrodo geriau 😉