Naujagimio fotosesija – tai patys gražiausi prisiminimai jums ir jūsų mažyliui. Tai subtili, švelni ir jauki fotosesija, kurios rezultatai jus džiugins ne vienerius metus.

Ką reikėtų žinoti planuojant naujagimio fotosesiją?

 • Naujagimio fotosesiją reikėtų planuoti dar nėštumo laikotarpiu. Jau gimus kūdikiui atsiras tiek daug nenumatytų darbų, viskas bus nauja ir nepažįstama, kad apie fotosesiją pagalvoti dažnai net nebelieka laiko. Taip pat dažna situacija, kai jau gimus kūdikiui paaiškėja, kad pas norimą fotografą vietų fotosesijai tiesiog nebėra.
 • Fotosesijai data preliminariai rezervuojama pagal numatytą terminą. O jau kūdikiui gimus fotosesijos data pakoreguojama.
 • Naujagimiai fotografuojami iki 2 savaičių amžiaus. Tokiu metu jie dažniausiai ilgai miega, mažiau reaguoja į aplinką, yra labiau paslankūs įvairioms pozoms. Vėliau kūdikiai tampa judresni, retai ilgam užmiega, nori daugiau dėmesio, tad sunkiau pagauti būtent tuos nuostabius ir švelnius momentus, kuriuos ypatingai norisi išsaugoti nuotraukose. Tad labai rekomenduoju nepraleisti šio momento.
 • Naujagimio fotosesija vyksta fotostudijoje, arba pas Jus namuose darbo dienomis (šiltomis vasaros dienomis fotosesiją galime planuoti ir lauke). Tiek studijoje, tiek ir atvykstant į namus atsivežu visą reikalingą atributiką, kūdikių aprangos variantus, pledus, krepšius. Jums nieko papildomai turėti nereikia.

Ką reikėtų žinoti apie pačią naujagimio fotosesijos eigą?

 • Fotosesija trunka 2-3 val. su trumpom pertraukėlėm kūdikiui pamaitinti, nuraminti, užmigdyti, perrengti. Fotosesijos trukmė yra labai individuali, priklauso nuo kiekvieno mažylio, tad geriau, kad fotosesijos dieną neplanuotumėt kitų svarbių reikalų.
 • Naujagimio fotosesijos metu studijoje būna labai šilta (25-26°C), kad kūdikiai jaustųsi komfortabiliai ir jaukiai net ir neaprengti. Tad tėveliams taip pat reikėtų pasirūpinti sau tinkama apranga, kad neperkaistumėt.
 • Prieš vykstant į studiją, kūdikius aprenkite laisvesniais (kad ant odelės neįsispaustų rūbų siūlės) ir lengvai nurengiamais rūbeliais. Idealu visi susiaučiami rūbeliai.
 • Fotosesija įprastai pradedama kūdikį suvystant, taip leidžiant jam nusiraminti ir užmigti. O jau fotosesijos eigoje kūdikis yra išvystomas ir fotografuojamas tik su rūbeliais ar nuogas.
 • Visa fotosesija vyksta kūdikių ritmu. Visos fotosesijos metu atidžiai stebiu, kas mažyliui patinka ir kas jam komfortiška. Kartais būna taip, kad tarkime paguldytas ant pilvuko vienas mažylis nurimsta, kitas kaip tik suirzta. Tad nuspėti, kokiomis pozomis bus nufotografuotas jūsų mažylis, neįmanoma.
 • Kai kurie kūdikiui yra ypatingai jautrūs prisilietimams, garsams, nemėgsta būtų išrengti ar perrenginėjami. Tad tokiais atvejais mažylis daugiau fotografuojamas suvystytas, nuotraukas paįvairinant skirtinga atributika – galvajuostėmis, kepurytėmis, krepšiais ir pan.
 • Jeigu turite (netgi jei ir nenaudojate) būtinai į fotosesiją pasiimkite čiulptuką. Fotosesijos metu keičiant pozas ar perrengiant mažylį, čiulptukas labai pagelbėja greičiau mažyliui nusiraminti ir vėl įmigti. Tad fotosesija vyksta sklandžiau ir greičiau.
 • Labai rekomenduoju fotosesijoje bent keliems kadrams sudalyvauti visai šeimai. Patikėkit, tiek nuotraukos tik su tėveliais, tiek ir su broliais/sesėmis bus nepakartojamas prisiminimas visai jūsų šeimai. Taip, esu girdėjusi ne kartą, kad pirmosiomis dienomis mamos kartais jaučiasi neypatingai komfortiškai ir nenori fotografuotis. Bet jeigu prikalbinu nusifotografuoti bent keliems kadrams, dažniausiai pamačius nuotraukas mamos dėkoja, kad padrąsinau nusifotografuoti.
 • Planuojant naujagimį fotografuoti su vyresniais broliais/sesėmis, dažniausiai šias nuotraukas padarome fotosesijos pradžioje ir tuomet tėtį su vyresniais vaikais išleidžiame kažkur pasivaikščioti ar nuvykti į parduotuvę. Nes vaikai retai kada išbūna visą fotosesijos laiką ramūs, o kai kurie kūdikiai ypatingai jautriai reaguoja į kiekvieną pašalinį garsą.
 • Bendroms šeimos nuotraukos idealiai tinka šviesi, kreminė ar pastelinių spalvų apranga. Labai rekomenduoju vengti ryškių spalvų rūbų ar rūbų su įvairiais raštais, paveikslėliais ar logotipais. Nuotraukose puikiai atrodo netgi paprasčiausios maikutės 😉
 • Mėgaukitės fotosesija! Jeigu ir ne viskas vyks pagal planą, džiaukitės šia akimirka ir galimybe pradėti gražią šeimos tradiciją įamžinant ypatingas progas.

Laiką naujagimio fotosesijai galite rezervuoti el.paštu vilma@kidsstudio.lt arba tel. +37067212394.