Vieta krikštynų fotosesijai

🌲🌳 Jeigu tik oras leidžia, visada rekomenduoju fotosesiją planuotis gamtoje – parke, miške, pajūryje ar net jūsų sodyboje. Pirmiausia, gamta yra pats nuostabiausias fonas fotosesijai. Čia visada atrasime gražių ir netikėtų kampų. O antra, tai galimybė pabėgti nuo žmonių. Mieste ar pagrindiniuose miesto parkuose vasarą visada pilna žmonių. Tad jų išvengti nuotraukose yra sudėtinga, esame priversti nuolat ieškoti tinkamų vietų. Tuo tarpu gamtoje ar prie jūros žymiai lengviau atrasime tinkamą vietą be pašalinių žmonių.

☀️ Saulėta vieta vs. pavėsis

Krikštynos įprastai vyksta dienos metu, kai saulė yra labai aktyvi. Tad jeigu yra saulėta diena, visada ieškome vietos, kur būtų didesnis pavėsis – didesni medžiai parke, miško takeliai pajūryje ir pan. Tai yra ir galimybė pasislėpti nuo vasaros kaitros, ir apsaugoti mažus kūdikius nuo perkaitimo. Netgi planuojant fotosesiją pajūryje daugiau laiko fotosesijai skiriame fotografuotis kopose negu paplūdimyje prie pat jūros. Nors patyręs fotografas visada atras tinkamų kampų, kaip jus puikiai nufotografuoti saulėtoje vietoje, bet kai kurių žmonių akys jautriai reaguoja į ryškią šviesą, jie prisimerkia, kai kuriems ašaroja akys, taigi fotosesija atviroje saulėtoje vietoje turėtų būti labiau išimtis negu pagrindinė fotosesijos vieta. Žinoma, galime keletą akcentinių nuotraukų padaryti ir su akiniais nuo saulės.

🚗 Kelionė iki fotosesijos vietos

Įsivertinkite, kiek užtruksite kelionei iki fotosesijos vietos. Jeigu vaikas mažas, kiekvienas jo įkėlimas į kėdutę, prisegimas, fotosesijos vietoje vėl iškėlimas užima pakankamai nemažai laiko. Kai kurie vaikučiai važiuodami užmiega, o pažadinti būna suirzę ir tikrai nenori būti fotografuojami. Galbūt būtų geriau fotosesijai pasirinkti vietą šalia bažnyčios, į kurią galėtume tiesiog nueiti?

Taip pat nepamirškite situacijos su parkingu. Sezono metu pajūryje yra labai daug žmonių, tad atitinkamai ir mašinų. Kartais jūsų norimoje fotosesijos vietoje parkingo vietų yra labai mažai ir tikimybė, kad jos bus laisvos jums reikiamu metu, yra tikrai nedidelė. O ieškodami vietos kur prisiparkuoti, sugaišite daug laiko, kurį galėtume skirti jūsų fotosesijai. Tad kartais geriau pavažiuoti šiek tiek toliau, pasirinkti ne tokią turistinę vietą, bet tikrai rasti kur palikti automobilį ir ramiai keliauti fotografuotis.

🌧 Lietus

Tai yra turbūt daugiausiai nerimo keliantis veiksnys. Deja, bet lietaus mes nesuplanuosime, tad belieka visada turėti planą B lietingai dienai.

Keletas mano patarimų:

▶️ Jeigu tik lynoja ar retkarčiais iškrenta keli lašiukai, nuo tokio lietaus mes visada galime pasislėpti po didesniais medžiais.

▶️ Apgalvokite galimybę fotografuotis su skėčiais. Žinoma, jei pils liūtis, tai jau nebus tinkama išeitis, bet dėl nedidelio lietučio tikrai neverta atsisakyti galimybės fotografuotis lauke. Apsvarstykite variantą visiems apsiauti botus (gal net ryškių spalvų, kad būtų kaip akcentas), apsisiausti lietpalčiais, čiupti skėčius ir linksmai pasivaikčioti po balas. SVARBU! Jeigu jūsų vaikas LABAI mėgsta taškytis balose ir jam tai tiesiog didžiausias malonumas (pati turiu tokį augantį namuose 😁), tai greičiausiai nebus tinkamas variantas. Nes liksite šlapi ir jūs, ir vaikas, o apie gražiuosius krikštynų rūbus jau nė kalbos nėra.

▶️ Skėčiai. Fotosesijai idealiausia yra permatomi dideli skėčiai. Jie praleidžia daug šviesos, ir nesukuria jokių nepageidaujamų atspalvių ant veido ar kūno odos. Kitas variantas būtų balti, juodi ar smėlio spalvos skėčiai. Labai patariu vengti įvairių ryškių spalvų skėčių ar skėčių su logotipais ar užrašais. Spalvoti ryškių spalvų skėčiai dažnai veidui suteikia keistą atspalvį, o to tikrai geriau išvengti.

▶️ Fotosesija šventės vietoje. Planuodami šventinius pietus, pasidomėkite, ar ten būtų galimybė lietingu oru susiplanuoti fotosesiją? Kartais šventės vietos turi jaukiai įrengtus žaidimų kampelius, galbūt turi didelę terasą po stogu ar papildomą salę, o gal pavėsinę lauke?

▶️ Fotosesija studijoje. Klaipėdos centre turiu šviesią ir minimalistinę studiją, kuri puikiai tinkama krikštynų fotosesijai. Tad visada galime kaip B variantą fotosesijai turėti studiją.